Lista produktów marki Sea To Summit
Australijski producent najnowocześniejszego sprzętu turystycznego. Wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie marka Sea To Summit dostarcza entuzjastom outdooru najwyższej jakości sprzęt turystyczny oraz akcesoria podróżnicze. Innowacyjne produkty tej marki wyróżniają się niebywałą lekkością, wytrzymałością oraz funkcjonalnością dla użytkownika.
WięcejSEA TO SUMMIT – z poziomu morza na szczyt Everestu
Australijski producent najnowocześniejszego sprzętu turystycznego. Wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie marka Sea To Summit dostarcza entuzjastom outdooru najwyższej jakości sprzęt turystyczny oraz akcesoria podróżnicze. Innowacyjne produkty tej marki wyróżniają się niebywałą lekkością, wytrzymałością oraz funkcjonalnością dla użytkownika.
Historia firmy Sea To Summit rozpoczyna się w 1990 roku gdy Tim Macartney-Snape, realizując swoje młodzieńcze marzenie: organizuje „Sea To Summit Expedition” - wyprawę, której celem jest samotne, wejście na szczyt Mount Everest startując z poziomu morza w Zatoce Bengalskiej. Podczas wyprawy wykorzystano bardzo lekki sprzęt przygotowany przez Rolanda Tysona, a niektórych jego elementów używa do dziś J.
Po powrocie do Australii Tim wraz z Rolandem i przyjaciółmi stworzyli firmę, której nazwa inspirowana była właśnie wyprawą „od morza do szczytu”.
Siedziba firmy znajduje się w Perth w Australii Zachodniej, bogatej w dzikie, nieokiełznane wybrzeża, rzeki i pustynie, które są wyzwaniem i inspiracją do tworzenia nowych produktów. Od pierwszego dnia działem konstrukcyjnym wciąż kieruje Roland Tyson. Dołączyło do niego wielu projektantów z całego świata i z różnych środowisk, wykorzystujących różne techniki i technologie, ale wszystkich łączy zamiłowanie do przygody na świeżym powietrzu.
Marka Sea to Summit sprzedaje obecnie swoje produkty w ponad 35 krajach na świecie i zdobyła wiele projektowych i biznesowych nagród, ale rozwój i międzynarodowe uznanie nie stwarzają zagrożenia dla oryginalnego etosu firmy. Wręcz motywują do prowadzenia nieustannych badań materiałów, metod produkcji, testowania nowych pomysłów, po to, żeby utrzymać się w czołówce dostawców najlżejszego, najlepiej wykonanego wyposażenia dla turystów, wspinaczy, podróżników, kajakarzy, rowerzystów czy narciarzy ekstremalnych.
„Mam w posiadaniu wiele śpiworów, ale nigdy nie byłem w pełni zadowolony z żadnego z nich, w każdym występują jakieś niedoskonałości, z których część z czasem naprawdę mnie irytowała… W Sea To Summit tak długo myśleliśmy o tych najbardziej podstawowych potrzebach podczas wypraw i zastanawialiśmy się, w jaki sposób, przy użyciu nowych materiałów i świeżego spojrzenia na projekt, możemy połączyć cechy różnych śpiworów, wyeliminować pojawiające się problemy i dostarczyć znacznie lepszy produkt. Teraz w końcu mogę śmiało powiedzieć, że udało się” – powiedział to Tim Macartney-Snape, a jego słowa znakomicie obrazują podejście twórcze w Sea To Summit.
Dziś szeroka gama produktów firmy obejmuje akcesoria turystyczne i podróżnicze: ręczniki szybkoschnące, worki wodoszczelne, moskitiery, lekkie naczynia biwakowe, mydełka turystyczne, śpiwory, maty do spania oraz inne produkty niezbędne na biwaku.
Jako producent sprzętu turystycznego, Sea To Summit jest świadomy wpływu, jaki każda produkcja wywiera na środowisko naturalne. Firma aktywnie działa na rzecz minimalizacji odpadów m.in. wykorzystując ekologiczne opakowania, ale także nie szczędzi wysiłków mających na celu podtrzymanie dziedzictwa naturalnego poprzez edukację i komunikację. Jedną z inicjatyw, której założycielem jest Sea To Summit jest Leave No Trace – „nie zostawiaj śladów”. Organizacja ta ma na celu wyrobienie w korzystających z dobrodziejstw natury entuzjastach aktywnego wypoczynku, świadomości oraz nawyku pozostawiania po sobie środowiska bez śladów swojego pobytu. Postawa ta wyraża się w 7 zasadach, które dotyczą prawidłowego planowania i przygotowania wyprawy, obozowania w miejscach do tego przeznaczonych, prawidłowego postępowania z odpadami, minimalizowania wpływu rozpalanych ognisk oraz poszanowania przyrody i wszystkich osób spotkanych na trasie.
Mniej